Зламостійкі сейфи для офіса
Зламостійкі сейфи є найбільш популярним за попитом типом сейфів. Можливо, тому цей тип сейфів викликає найбільші труднощі у клієнтів: на ринку маса пропозицій і запевнень в тому, що саме їх сейф "най-найкращий".
Труднощі викликає саме поняття "зламостійкість". Стійкість до злому - чим і ким? Силовою викруткою, болгаркою, газовим різаком, вибухівкою? Умовним наркоманом, який зміг пробратись у квартиру, або професіоналом? Таким чином, стає зрозумілим, що поняття "зламостійкість" залежить від інструменту і рівня підготовки людини, яка займається зламом. Вона оцінюється не "на око", а випробуваннями, на підставі яких видається сертифікат.
Випробування проводяться фахівцями сертифікаційного центру, а ось інструменти, способи зламу, оцінювання результатів регламентуються стандартом, за яким проводяться випробування.
Найбільш "серйозними" стандартами є так звані банківські, за цими стандартами оцінюється зламостійкість банківських сейфів і сховищ. Вони дуже схожі в різних країнах (тобто, можна сказати, що європейський EN1143-1, український ДСТУ EN 1143-1, або російський ГОСТ Р 5086 - по суті ідентичні). У цих стандартах може використовуватися будь-який інструмент, від викрутки до болгарки та різака, різниця тільки в їх потужності та складності застосування. В залежності від інструменту в підсумкову формулу додаються коефіцієнти. Тобто, якщо випробувач сертифікаційного центру вирішить взяти більш потужний інструмент, він повинен розуміти, що його ефективність буде виправдана навіть з урахуванням коефіцієнта потужності інструмента. У банківських стандартах для сейфів існує 10 класів (I, II, III, IV і т.д), чим вищий клас, тим вище зламостійкість сейфа. Головна перевага цих стандартів: вони показують реальні можливості професійного зламу ручним інструментом. Важливо, що також перевіряється спосіб кріплення сейфа згідно з інструкцією виробника. Згідно з вимогами банківських стандартів сейфи вагою до 1 тонни кріпити потрібно обов'язково.
Крім цих стандартів існують так звані стандарти для легких сейфів (Secure Safe Cabinet). Вони теж майже ідентичні в різних країнах (EN 14450, ДСТУ EN 14450, ГОСТ Р 55148). Методика цих стандартів містить наступну ідею: сейф не повинен бути зламаний протягом певного часу "популярним" інструментом (молоток 1,5 кг, болторіз, ручні пилки, пробійники, клини, викрутка, акумуляторна дрель до 500 Вт, звичайні свердла HSS, болгарка з кругом 125 мм і т.п.). Згідно з цим стандартом, сейф може бути отримати клас S1 або S2, в залежності від складності інструмента, що дозволений стандартом.
Це не означає, що стандарт для легких сейфів гірший. Він дійсно дозволяє побачити відмінності серед легких сейфів, однак, наприклад, в європейських країнах наявність такого сертифікату не гарантує суми страхового покриття, і може бути розглянуто страховою компанією тільки в індивідуальному порядку. Також сертифікат EN 14450 не застосовується для зберігання цінностей для комерційних об'єктів.