Збройні сейфи у Харкові
Сейфи для зброї відносяться до категорії сейфів спеціального призначення. Головне завдання збройного сейфа - забезпечити безпечне зберігання зброї, обмежуючи доступ для сторонніх осіб, родичів і дітей.
На що звертати увагу при виборі збройового сейфа?
Вибираючи збройовий сейф, важливо враховувати вимоги закону, вони розрізняються залежно від суб'єкта, що володіє зброєю, і типу зброї. Якщо мова про зберігання мисливської, пневматичної та холодної зброї громадянами, досить звернути увагу на габарити сейфа (зокрема, максимальну висоту зброї; ми її вказуємо), зручність його використання, тип замикання (ключовий, електронно-кодовий, рідше механічний кодовий замок), наявність полиць, кишень, тримачів шомполів і т.п. Будь-яких вимог до наявності окремого відділення для патронів (що замикається окремим ключем), кількості замків або ключів не пред'являється.
Для зберігання відомчої зброї, або зброї для співробітників правоохоронних органів правила жорсткіші, як до конструкції сейфа, так і до зберігання ключів і організації доступу до зброї.
Часто люди уявляють собі, що, купуючи збройовий сейф, зможуть вирішити одночасно і завдання зберігання цінностей. Це помилкове уявлення. Навіть дуже хороші збройові сейфи (за винятком важких сейфів, переобладнаних під зброю) в першу чергу призначені для обмеження доступу до зброї. Товщини металу 3 мм для надійного зберігання грошових і інших цінностей очевидно недостатньо. Можливо, варто розділити задачі, придбавши окремо сейф для зберігання зброї й сейф для зберігання цінностей.
Закон України про зберігання зброї
Конструктивні особливості збройових сейфів продиктовані вимогами законодавства України (див. Наказ Міністерства внутрішніх справ України №622). Для зброї, яка не є мисливською:
11.7. Вогнепальна зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пристрої та патрони до них мають зберігатися в металевих шафах (сейфах), стінки яких повинні бути завтовшки не менше 3 мм з внутрішніми замками (не менше двох). Дверці шаф для міцності укріплюються металевими накладками або косинцями. На дверцях шафи з внутрішнього боку має бути опис зброї, основних частин зброї, бойових припасів, пристроїв та патронів до них за номерами. Допускається зберігання зброї, основних частин зброї, бойових припасів до неї, пристроїв, патронів до них, у важких сейфах, які мають внутрішні замки.
Для мисливької, пневматичної і холодної зброї громадян:
12.12. Зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи поліції. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.